Szukaj

Saharyjskie Maszyny Terenowe

Rowery typu FatBike nie są niczym nowym w świecie dwóch kółek. Od zarania rowerowej fazy, wizjonerzy, projektanci testowali rowery na olbrzymich kołach. Jeszcze przed druga wojna światową pojawiły się potężne prototypu rowerów gospodarczych na gigantycznych kołach. Jednak w tych czasach można było to potraktować jedynie jako żart konstruktorów. Brak technologi i mocnych lekkich materiałów musiały dać chwileczkę aby sensowny "grubas" pojawił się na rynku.

Warto tutaj dodać że protoplaści naszych rowerów MTB właśnie pochodzą z tych czasów. Legendarny "Woodsie" rower amerykańskiej marki Schwinn śmiało możemy nazwać pierwszym rowerem ATB (all terain bike). Nasz drewniaczek "Woodsie" przesedł małą metamorfozę.


(filmik o początkach Mtb znajdziecie na naszym kanale YT)Aby pod koniec lat 80' powrócić wraz z firma Specialized na rowerowy rynek! I wtedy to się wszystko zaczęło. Jeszcze raz polecam mój monolog na temat początków MTB. Ale wrócimy do rzeczywistości mamy XXI wiek i absolutnie neisamowite materiały z karbonu, tytanu i lekkich stopów umożliwiających skonstruowanie super lekkich "grubasów" których waga schodzi nierzadko poniżej wagi średniej klasy klasycznych rowerów MTB z oponami 29 cali. W takie rowery będziemy wyposażeni na Saharze. najnowsze modele prosto do Trek -a i wspaniałe konstrukcje Specialized dodadza kolorytu naszej wyprawie. Rowery będa czekać na Was na miejscu.

O to maszyny na których będziemy podbijać Saharyjskie szlaki TREK FARLEY model 2019


0 wyświetlenia