Szukaj

Dlaczego Kochamy Saharę

Dlaczego kochamy pedłować po Sahrze

Bardzo wiele osób twierdzi że pustynia to nic nie warta sterta piachu. My jednak od 10 lat przemierzmy saharyjskie szlaki i nasza opinia jest całkowicie inna. Pustynia to przede wszystkim kontrasty. Chłodne bogate w wodę oazy kontrastują z hamadami i przepięknymi wydmami. Na pustyni krajobraz zmienia się nieprawdopodobnie szybko a nasze fat bajki dają nam jeszcze większą saharyjską wolność. Na rowerach z pięcio calowymi gumami możemy przemierzać szlaki niedostępne dla drogich terenówek lub wypasionych motorów. Prawdziwe pustynne doznanie dla osób szukających nowych wezwań i nowych doznań.

Trasa okolice 400 km czas trwania: piątek - piątek lub poniedziałek - poniedziałek

kalendarz dostępny na

www.fat-bike-sahra.pl NOWE TERMINY ZIMOWE

Cały sprzęt mamy na miejscu wypożyczenie fat bajka na cały czas trwania wyprawy

500 złotych

Opieka samochodu suportowego wraz ze wsparciem medyczno technicznym oraz transport waszych bagaży i prowiantu (jedziemy na lekko) 1000 złotych

Wysokiej klasy klimatyzowany Bus, trasa Marrakesz lotnisko Menara - Sahara - Marrakesz 10 euro. Bus jest tylko do naszej dyspozycji. Licencjonowana firma przewozowa Ouhra z którą współpracujemy od wielu wielu lat.

Baza wypadowa znajduje się w Mhamid el Ghazlan. W bazie jest basen, prysznice i europejskie łazienki. Można spać pod palmą (osobiście polecam) lub w namiocie. Dla osób chcących warunki bardziej luksusowe czekają klimatyzowane pokoje z łazienkami (15 euro za dobę)

Plan pustynnych przejazdów

Wypad pierwszy

WYDMY

Z bazy robimy dwa wypady. Jeden wypad na wysokie wydmy Chegagea gdzie gdzie poza brakiem basenu mamy te same standardy. Z tamtąd udajemy się trasą rajdu Paris-Dakar poprzez wyschnięte jezioro Iriki do pustynnego portu Foum Zguid gdzie w lokalnej restauracji zjecie najlepsze frytki na świecie. Powrót do Mhamid trasą przy górach i poprzez nomadyjskie osady.

Wypad drugi

Oaza totalna Z Mhamid el Ghazlan kierujemy się na północ do gór i miejscowości Tagonite. Trochę lokalnego folkloru i przepiękna Oaza w której czas wydaje się stać w miejscu od setek lat. Wracamy do Mhamidu, zielona noc na basenie i powrót busami do Marakeszu na lotnisko.

Obywatelom Polski możemy pomóc w zakupie taniego biletu na samolot którym My latamy z Krakowa bezpośrednio do Marakeszu. Jednak chętnie pomożemy Wam w dołączeniu do grupy z dowolnego miejsca na ziemi.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania namiotu. Dobrej jakości namiot można także wypoyczyć na miejscu 70 złotych za dwójkę. Kask rowerowy, czołówka, mały plecak, podstawowy multiklucz, oraz 0,5 litra mleka do opon. Dokładna lista ekwipunku tutaj

Umowę i kontrakt wyprawy odsyłamy tylko i wyłącznie po przesłaniu zgłoszenia na jacek@united-cyclists.com lub jagoda@fat-bike-sahara.pl

Możecie także dołączyć mnie na facebook do swojego grona znajomych i możemy porozmawiać przez FB https://www.facebook.com/UnitedCyclists Obecnie przebywam na Saharze i kontakt telefoniczny jest


.

0 wyświetlenia